Jakie gadżety reklamowe kupić? | Cukierki reklamowe - dla bliskich i do firmy
content top
Jakie gadżety reklamowe kupić?

Jakie gadżety reklamowe kupić?

Każdy uwielbia otrzymywać prezenty, nawet te najdrobniejsze. Firma, która chce zadbać o swoją markę, musi przygotować dla klientów użyteczne upominki lub gadżety. 

Najprostszym sposobem jest rozejrzenie się wokół siebie. Zdecydowana większość ludzi korzysta na co dzień z takich przedmiotów jak długopis, notes czy kalendarz. Każdy z nich ma na sobie logo. Nawet pijąc codzienną kawę można czasami dostrzec na kubku logo kuriera.

Część przedsiębiorców wychodzi z założenia, że gadżety są zupełnie niepotrzebną inwestycją. Zdecydowanie większy sukces odniesie firma, której właściciel jest odmiennego zdania.

Obecnie na rynku dostępne są już gotowe gadżety, które czekają jedynie na logo firmy. Należy jedynie wybrać odpowiedni przedmiot. Firmy mogą wykonać nawet zupełnie abstrakcyjne zamówienie. Trzeba jedynie wiedzieć jaki gadżet może przyciągnąć klientów.

Popularne gadżety mogą przynieść sukces na rynku

Większość ludzi nie zauważa, że trzyma w ręce np. długopis jednej firmy, a ważne informacje notuje w notesie zupełnie innego przedsiębiorstwa. Jest to dla nich zupełnie naturalne działanie. W tzw. worku standardowych gadżetów znajdują się również ołówki, kalendarze ścienne i smycze na klucze.

Gadżety te nie są nieskuteczne, jednak można zainteresować klienta zdecydowanie bardziej ciekawymi przedmiotami. Oczywiście każda firma powinna mieć długopisy z własnym logiem, jednak warto wzbogacić materiały reklamowe czymś znacznie wartościowszym dla klienta.

Wystarczy dodać kreatywności do standardowych produktów. Można rozdawać klientom długopisy o niestandardowym kształcie, kalendarze z motywującą grafiką lub notes z miejscem na długopis. Takie gadżety będą zdecydowanie bardziej docenione przez klientów.

Z tych standardowych gadżetów korzysta większość ludzi. W celu wyróżnienia się na rynku nie wystarczy jedynie wyróżniający się gadżet, przede wszystkim należy zadbać o dobrą jakość wykonania.

Dopasowane materiałów reklamowych do branży i grupy ludzi

Za najlepsze gadżety reklamowe należy uznać takie, które są nie tylko dopasowane do danej grupy klientów, ale również użyteczne. Klient musi skojarzyć materiał reklamowy z daną marką. W tym przypadku potrzebny jest zdecydowanie większy budżet oraz kreatywność. Oczywiście bardzo ciężko jest stworzyć produkt, który będzie podobał się większości klientom, a także kojarzył się z firmą. Przede wszystkim należy przeanalizować grupę docelową, a następnie przeanalizować jakich produktów używają na co dzień. Kluczem do sukcesu będzie powiązanie tych produktów z branżą firmy.

Gdy klient polubi gadżet danej firmy, będzie z pewnością częściej go używał. Pozytywnie wpłynie to na jego lojalność do marki. Znajomi klienta mogą dostrzec i zapamiętać logo firmy znajdujące się na gadżecie reklamowym

Przykładami dobrze dopasowanych gadżetów są:

– zestawy do ładowania telefonu, pendreivy, rozdzielniki do USB przygotowane przez firmy komórkowe lub komputerowe – jeżeli klient na co dzień używa elektroniki na pewno skorzysta z tych gadżetów.

– brelok z lusterkiem, pędzle do makijażu rozdawane stałym klientom w salonach kosmetycznych – kobieta, która na co dzień dba o swój wygląd z pewnością skorzysta z tych przedmiotów.

– album, ramka do zdjęć rozdawane stałym klientom przez firmy fotograficzne – osoby, które lubią robić zdjęcia na pewno będą potrzebowały tych przedmiotów do ich przechowywania.

Oczywiście, na każdym gadżecie można w odpowiednim miejscu umieścić logo firmy. Jeżeli materiał reklamowy będzie świetnie opakowany może być doskonałym prezentem dla klienta. Gdy klient będzie zadowolony z gadżetu można uznać, że reklama była właściwa.

Ekskluzywność

W przypadku, gdy firma chce, by klient poczuł się wyjątkowo może sięgnąć po ekskluzywny produkt. Do ekskluzywnych prezentów można zaliczyć duże koszyki ze słodyczami, drogie zestawy do win z alkoholem, breloki w etui, pióra czy skórzane produkty. Gdy klient otrzyma od firmy taki prezent z pewnością poczuje się ważny. Działanie pozytywnie wpłynie również na jego lojalność i przywiązanie do marki.