Prezenty dla klientów firmy | Cukierki reklamowe - dla bliskich i do firmy
content top
Prezenty dla klientów firmy

Prezenty dla klientów firmy

W trakcie każdego roku jest przynajmniej kilka okazji, które sprzyjają dodatkowemu, ponad służbowemu kontaktowi z klientami firmy. Zwyczaj wzajemnego obdarowywania się upominkami istnieje od zawsze. Oczywiście na przestrzeni wieków zmieniają się okoliczności i charakter tego rytuału, jednak cel jaki chcemy osiągnąć poprzez wręczenie nawet drobnego prezentu pozostaje ten sam: wyrażamy nim naszą wdzięczność, podtrzymujemy dobre stosunki, utrwalamy relację pomiędzy darczyńcą a obdarowanym. 

Dlaczego powinno się wręczać prezenty klientom firmy?

W relacjach biznesowych w zasadzie intencje są podobne, chociaż niewątpliwie mocno spragmatyzowane. Poprzez upominki reklamowe tworzymy pozytywne skojarzenie z naszym brandem, całą firmą lub tylko konkretnym produktem. Z kolei pozytywna relacja powinna wpłynąć na decyzje biznesowe, oczekiwane i planowane w przyszłości. Wręczenie upominku reklamowego jest drogą do określonego celu, który po osiągnięciu go przełoży się na wymierny efekt. Zasada wzajemnego odwdzięczania się wpajana nam od dziecka została przełożona i to z widocznymi efektami na relacje służbowe.

Dlatego też, zgodnie z zasadami marketingu, akt wręczania nawet drobnego upominku, nie należy identyfikować jako kosztu lecz jako inwestycję firmy w jej przyszłość. Wręczane przez firmę upominki to de facto wykonanie pracy, która zapewnia nam przychylność kontrahenta, klienta czy pracownika. Upominki firmowe, biznesowe budują relacje z otoczeniem wewnątrz firmy jak i poza nią w otoczeniu biznesu.

Jak wybrać prezent dla klienta?

Wybór prezentu, firmowego podarunku nie jest rzeczą prosta. Wręczane prezenty powinny być dostosowane do wieku, charakteru i osobowości osoby, do której się go kieruje. Innym powinien być prezent wręczany uroczyście emerytom firmy a innym klientowi firmy.

Prezent wręczany klientowi firmy powinien wzbudzić emocje i zapadać w pamięć. A przede wszystkim powinien sam w sobie stworzyć skojarzenie z marką, z firmą od której pochodzi. Powinien być źródłem dyskusji, pobudzeniem wyobraźni lub tylko bawić. W każdym razie powinien zwrócić uwagę klienta, być może bombardowanego choćby przy okazji świąt, podarunkami ze wszystkich możliwych źródeł. Ogromną rolę w pozyskiwaniu pozytywnych skojarzeń ma wygląd i charakter produktu, np. prezent w oryginalnym kojarzącym się z firmą kształcie, czy intrygujący napis, motto tworzą konotację z marką lub ideą.

Prezent dla klienta – słodycze

Prezentem dla klientów wywołującym same pozytywne emocje będą niewątpliwie firmowe słodycze. Taki prezent oddziałuje na wielu płaszczyznach. Większość populacji świata lub słodycze, a nawet jeżeli ich w dorosłym życiu nie akceptuje, zawsze wywołają one skojarzenie z czymś przyjemnym, miłym, oczekiwanym i godnym zapamiętania.

http://www.nobilia.pl/kosze-upominkowe/kosze-prezentowe/prezenty-biznesowe/ – Pod tym linkiem kryje się firma specjalizująca się w kreowaniu prezentów dla klientów wykonanych z najsłodszych produktów. Nie tylko oferuje cukierki reklamowe w papierkach z logotypem danej firmy, ale podnosi poziom swoich produkcji o wiele, wiele stopni.

W swoje ofercie posiada cukierki  lub ciasteczka w puszkach. Kolorowe, radosne opakowania o dużej i zróżnicowanej powierzchni reklamowej mogą być nośnikiem wielu informacji, nie tylko logotypu. Reklamowe lizaki o różnorodnej średnicy z wytłoczonym logotypem czy tekstem, w dowolnych kolorach są źródłem zabawy i miłych wspomnień.

W bogatej ofercie firmy znajdują się tak szeroko lubiane żelki .Jednak te właśnie żelki  mogą  przybierać dowolne kształty związane z wizerunkiem lub charakterem produkcji firmy. Podobnie wyroby z czekolady. Mogą przybierać dowolne kształty, mogą posiadać napisy wypukłe i wklęsłe. Są nośnikiem informacji, skojarzeń oraz estetycznych i zmysłowych doznań. Mnóstwo wybranych przez siebie informacji mogą zawierać bombonierki, gdzie i opakowanie oraz one same w sobie odnoszą się do największych atutów firmy.

Każde ze słodyczy firmy może nieść również odniesienie do konkretnego zdarzenia, np. świąt. Umiejętne połączenie komunikatu firmowego z okolicznościowym przynosi wymierne efekty.

Na koniec warto wspomnieć o prezentach specjalnych, jakimi są kosze upominkowe, bogate, zaskakujące i pożądane.